Jaké povlečení Vám nabízíme

Ložní povlečení z bavlny je velice příjemné na dotyk, patří k nejoblíbenějším druhům. Má hodně dobrých vlastností -  hřeje, dbře saje, je měkké a pružné. Co nám možná vadí, je to, že se mačká a je tedy nutné jej žehlit. Pere se na vyšší teplotu, čímž se také vylepšují hygienické vlastnosti.

Krepové povlečení je také vyrobeno z bavlny, avšak zvlněná úprava látky zabraňuje přílišnému mačkání. Jeho hlavní předností, tedy kromě toho že se nemusí žehlit, je určitě zvýšená hřejivost, má dobré izolační vlastnosti i savost. Ovšem krepový povrch není každému příjemný. Nemělo by se prát při příliš vysokých teplotách a odstřeďovat při velkých otáčkách.

Málokteré ložní povlečení je lepší  pro zimní období než  flanelové. Řadí se mezi nejlevnější luxusní varianty. Díky jemným chloupkům je hřejivé a měkké. Vyžaduje žehlení, ale v porovnání s  klasickou bavlnou se tak rychle nepomačká.

Viskóza a devadesát procent mikrovlákna -  takové je složení tohoto druhu povlečení. Má podobné vlastnosti jako bavlna, tedy vysoké absorpční schopnosti a pevná vlákna. Takové povlečení se opravdu hodí pro každého člověka -   v létě chladí a v zimě pěkně zahřeje. U mikrovlákna platí stejně jako u krepu, že nemusí být každému příjemné.

Satén je symbolem luxusu a elegance, která je pro moderní ložnice typická. Každému však jemné a klouzavé ložní povlečení nevyhovuje. Studené saténové povlečení, vyrobeno z polyesteru, nahradilo nyní velmi populární saténové povlečení ze 100% bavlny. Takzvaný bavlněný satén nestudí, je příjemný na dotek a pro svou jemnost a hebkost je stále oblíbenějším a žádanějším materiálem.